fbpx

Atsiliepimai

Mantas, 26 m.

Į asmeninę terapiją atėjau sau sunkiu laikotarpiu. Tai nebuvo dažnai su psichoterapija siejamos problemos, tokios kaip depresija ar panikos atakos. Priežastis buvo ta, jog gyvenime norėjosi pokyčių: mažiau būti priklausomam nuo aplinkinių kritikos, geriau pažinti save ir savo mintis. Atrodė, kad mąstau per daug ir nemoku jaustis gerai. Neretai turime klaidingą supratimą, jog apie tai, kas mums patiems yra geriausia, patys asmeniškai žinome geriausiai. Manau, kad ne tik, kad nežinome, bet ir neturėtume. Esame socialiniai chameleonai, negalime be žmonių ir dažnai būname skirtingi prie skirtingos aplinkos. Todėl ta valanda su psichoterapeutu padėjo trumpam sustoti, pažvelgti į save iš šalies. Tai buvo labai įdomus, prasmingas ir turtingas tuo, ką išmokau, etapas – po terapijos save jaučiu tvirčiau. Asmeninė analizė man niekada nebuvo svetima, tačiau dabar įgijau dar vieną, trečią kampą, iš kurio galiu pažvelgti į situaciją. Tai – nepriklausoma, tik gero linkinti pusė, siekianti, jog aš jausčiausi laimingas. 

Asmeniškai man svarbiausia, jog esu visiškai ramus, kad atsiradus poreikiui galėsiu susisiekti su Tomu ir užsirašyti pas jį į konsultaciją. Kaip ir sporto atveju, netreniruojami raumenys dažnai subliukšta, taip ir psichologiniai raumenys turi būti periodiškai prižiūrimi. Esu linkęs tikėti, jog gyvenimas juda ciklais, aukštyn – žemyn. Kai mums gerai, atrodo, kad visas pasaulis mums šypsosi, o kai blogai – tada pasimetame ir pradedame kaltinti visus aplink ir save. Prie vieno tokio nusileidimo pagelbėjo Tomas, prie kito, neabejoju, pavyks išlipti sausam. Tačiau niekada negali žinoti, kas mūsų laukia. Svarbiausia – atėjus akimirkai surasti jėgos pasiryžti kreiptis pagalbos. Nesame tobuli, kiekvienas turime ar turėjome savų problemų, neišreikštų emocijų, kurios mums kiekvieną dieną kiša koją. Dažnas iš mūsų turbūt gali kiekvieną akimirką kreiptis į antrąją pusę, šeimą ar draugus, bet, skirtingai nei psichoterapijos metu, draugų ar artimųjų variante gauname patarimą, kaip elgtųsi kitas žmogus mūsų kailyje. Psichoterapeutas šioje vietoje neduos patarimo ir nesakys, kad reikia elgtis taip ir taip – jis padės tau pačiam suprasti, kaip reikėtų elgtis ir dirbs su tavimi, jog tu jaustumeis gerai. Nebus jokio spaudimo, jokio skatinimo ar vertinimo. 

Pradžioje gali būti keista, nejauku, aš tą suprantu, bet įvertinus kaip jautiesi su kiekvienu susitikimu – tikrai verta. 

SUSISIEKIME

+370 602 09276
t.knabikas@gmail.com

KABINETAS

Konstitucijos pr. 12
Vilnius

DARBO LAIKAS

III-IV: 09:00 – 20:00
VI-VII: sutartinis