fbpx

Atsiliepimai

Vaida, 35 m.

Ilgai galvojau apie terapiją.. Vis norėjau jos imtis, tačiau nedrįsau. Visada rūpėjo tam tikri klausimai, į kuriuos negalėjau rasti atsakymų pati.. Artimo žmogaus liga bei nerimo atakos naktimis padėjo suprasti, kad nebegaliu gyventi visuomenės sukurto gyvenimo, paremto tam tikrais standartais, kad jaučiuosi vieniša net ir būdama draugų rate ir kad jei nieko nesiimsiu, tapsiu vis labiau nelaiminga.

Jokių lūkesčių nekūriau, tačiau negalėjau patikėti, kad po kelių sesijų supratau, kad tai ypatinga emocinės sveikatos higiena. Galvojau, kad bus sudėtinga atsiverti nepažįstamam žmogui, tačiau sesijų metu net pamiršdavau, kad kalbu su psichologu..

Po kiekvienos sesijos jausdavausi skirtingai, tačiau jau po kelių savaičių supratau, kad tai neįkainojamas dalykas, kai vis labiau gali pažinti save. O kai pradedi save pažinti, nebenori meluoti sau, nori mylėti save, ir atsiranda sugebėjimas iš tiesų džiaugtis esama akimirka. Sąžiningas darbas sesijų bei visos savaitės eigoje padėjo atrasti dalykus iš naujo, nepaisyti svetimų standartų, pamiršti vaikystės nuoskaudas ir iš tiesų jaustis laiminga.

Nuoširdžiai linkėčiau kiekvienam žmogui pabandyti terapiją. Kartais skaitai žodžius knygoje ir jie atrodo iki skausmo žinomi, tačiau nesupranti jų tikrosios reikšmės. Tik su psichologo pagalba man pavyko suprasti ką reiškia iš tiesų jausti vidinę ramybę.. Šio jausmo neatstos niekas pasaulyje.

Tam tikros gyvenimo aplinkybės po 8 mėnesių nuolatinių užsimėmių privertė stabtelti mane su terapija, tačiau tikrai žinau, kad sugrįšiu. Ne kartą teko įsitikinti pasirinkto psichologo profesionalumu ir konfidencialumu. Atradau tai, ko nenusipirksi už jokius pasaulio pinigus.

Nuoširdžiai linkiu to kiekvienam.

 

Mantas, 26 m.

Į asmeninę terapiją atėjau sau sunkiu laikotarpiu. Tai nebuvo dažnai su psichoterapija siejamos problemos, tokios kaip depresija ar panikos atakos. Priežastis buvo ta, jog gyvenime norėjosi pokyčių: mažiau būti priklausomam nuo aplinkinių kritikos, geriau pažinti save ir savo mintis. Atrodė, kad mąstau per daug ir nemoku jaustis gerai.

Neretai turime klaidingą supratimą, jog apie tai, kas mums patiems yra geriausia, patys asmeniškai žinome geriausiai. Manau, kad ne tik nežinome, bet ir neturėtume. Esame socialiniai chameleonai, mes negalime be žmonių ir dažnai būname skirtingi prie skirtingos aplinkos. Todėl ta valanda su psichoterapeutu padėjo trumpam sustoti, pažvelgti į save iš šalies. Tai buvo labai įdomus, prasmingas ir turtingas tuo, ką išmokau, etapas – po terapijos save jaučiu tvirčiau. Asmeninė analizė man niekada nebuvo svetima, tačiau dabar įgijau dar vieną, trečią kampą, iš kurio galiu pažvelgti į situaciją. Tai – nepriklausoma, tik gero linkinti pusė, siekianti, jog aš jausčiausi laimingas.

Asmeniškai man svarbiausia, jog esu visiškai ramus, kad atsiradus poreikiui galėsiu susisiekti su Tomu ir užsirašyti pas jį į konsultaciją. Kaip ir sporto atveju, netreniruojami raumenys dažnai subliukšta, taip ir psichologiniai raumenys turi būti periodiškai prižiūrimi. Esu linkęs tikėti, jog gyvenimas juda ciklais, aukštyn žemyn. Kai mums gerai, atrodo, kad visas pasaulis mums šypsosi, o kai blogai, pasimetame ir pradedame kaltinti visus aplink ir save.

Prie vieno tokio nusileidimo pagelbėjo Tomas, prie kito, neabejoju, pavyks išlipti sausam. Tačiau niekada negali žinoti, kas mūsų laukia, o svarbiausia – atėjus akimirkai surasti jėgų pasiryžti kreiptis pagalbos. Nesame tobuli, kiekvienas turime ar turėjome savų problemų, neišreikštų emocijų, kurios mums kiekvieną dieną kiša koją. Dažnas iš mūsų turbūt gali kiekvieną akimirką kreiptis į antra pusę, šeimą ar draugus, bet skirtingai nei psichoterapijos metu, draugų ar artimųjų variante gauname patarimą, kaip elgtųsi kitas žmogus mūsų kailyje. O psichoterapeutas šioje vietoje neduos patarimo ir nesakys, kad reikia elgtis taip ir taip. Jis padės tau pačiam suprasti, kaip reikėtų elgtis ir dirbs su tavimi, jog tu jaustumeis gerai. Nebus jokio spaudimo, jokio skatinimo ar vertinimo.

Pradžioje gali būti keista, nejauku, aš tą suprantu, bet įvertinus, kaip jautiesi su kiekvienu susitikimu – tikrai verta.

 

SUSISIEKIME

KABINETAS

Konstitucijos pr. 12
Vilnius

DARBO LAIKAS

I-V: 10:00 – 20:00
VI-VII: sutartinis